Кіровоградський обласний  центр соціальних служб для молоді

25022, м.Кіровоград, вул. Преображенська, 2, тел: 0522 246783, факс 0522 321007, e-mail: public@ocsssdm.kr-admin.gov.ua

Соціальні послуги
     Мережа ЦСССДМ області
     Соціальні заклади
     Інтернет-приймальня
     Законодавство

Біда завжди відступає, коли
проти неї боротися разом!
Інколи достатньо однієї поради, щоб життя людини кардинально змінилось.

На сьогодні одним з найбільш глобальних завдань керівництва держави є забезпечити надання комплексної допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

З метою надання допомоги у вирішенні «проблемних» питань учасників антитерористичної операції обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 07 червня 2016 року було здійснено виїзд спеціалізованого формування обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді “Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи” до Устинівського району та смт Устинівки, із залученням висококваліфікованих спеціалістів, серед яких завідувач сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Шевчук Іван Миколайович та волонтер центру медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС» Руда Катерина Олександрівна.

Виїзд очолила провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи Мироненко Юлія Сергіївна

З метою вирішення питань демобілізованих учасників антитерористичної операції, директором Устинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Петренко Аллою Федорівною було організовано засідання круглого столу під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Яворського Михайла Анатолійовича.

У засіданні круглого столу взяли участь 26 учкасників антитерористичної операції, голова громадської організації «Ветерани АТО» Малецький Віктор Федорович, військовий комісар Поповченко Олександр Михайлович, керівники структурних підрозділів Устинівської райдержадміністрації, голови сільських/селищних рад Устинівського району та завідувач сектору державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Шевчук Іван Миколайович.

Під час засідання круглого столу були розглянуті наступні питання:

безкоштовне навчання дітей учасників антитерористичної операції у вищих навчальних закладах;

безкоштовне лікування;

виплата заробітної плати;

отримання документів при звільненні;

пільгове перевезення;

виділення земельної ділянки.

Всі учасники військових дій на Сході України відчувають значну психологічну та емоційну напругу, з якою досить важко впоратись. Адаптація до цивільного життя супроводжується важким відчуттям краху перспектив, ізоляції та відчуження від суспільного життя, оскільки в реальному житті їх досвід та знання часто виявляються непотрібними.

З метою допомоги у подоланні наслідків подій на Сході України, на базі центральної районної лікарні з демобілізованими учасниками антитерористичної операції працює штатний психолог Устинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юкляєвська Анна Ігорівна. Разом з тим, люди які побували в зоні проведення антитерористичної операції, вважають себе цілком самостійними, бо побачили багато і їм часом соромно звертатися до психолога.

Для надання демобілізованим учасникам антитерористичної операції відчуття впевненості в собі, допомогти подолати почуття сором’язливості, справитися зі своїми внутрішніми переживаннями, волонтер центру медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС» Руда Катерина Олександрівна звернулася до учасників круглого столу та закликала їх бути відкритими до психологів, адже робота з психологом допомагає налагодити стосунки в родині, відновити спокійний сон, повернутися до мирного спокійного життя.

Сподіваємося, що подальша планомірна та систематична робота Устинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допоможе адаптуватись їм до мирного життя.

Прес-центр ОЦСССДМ
08.06.2016 р.

Повернутися

Президент України